Zamieszczony tekst i zdjęcia są mojego autorstwa i chronione są ustawą o prawie autorskim z 4 lutego 1994. Rdz. 2 art. 8.2. Dz. U. 2000 r. Nr 80 poz. 904 z póź. zm. Wszelkie przetwarzanie lub wykorzystywanie zdjęć i opisu bez zgody autora jest Z A B R O N I O N E !

powrót www.studzianka.pl

 

Imię i nazwisko: Tomasz Ossowski                   

Miejsce urodzenia: Biała Podlaska

Miejsce zamieszkania: Studzianka

Dyscyplina sportowa: wyciskanie sztangi leżąc do 75 kg

Tomek jest uczniem Zespołu Szkół Ekonomicznych w Białej Podlaskiej. Przygodę z sportem zaczął jeszcze w gimnazjum trenuje już kilka lat. Jest to jak podkreśla sposób na spędzenie wolnego czasu. Pierwsze zawody w jakich wziął udział odbyły się 29.06. 2007 roku w Łomazach podczas Otwartych Mistrzostw Gminy Łomazy w Wyciskaniu Sztangi Leżąc startował w kategorii do 67,5 kg i zajął II miejsce.  Wspomina, że wtedy otrzymał pierwszy medal za wyciśniecie ciężaru o masie około 80 kg. Obecnie Tomek bierze regularnie udział w zawodach w regionie: Międyrzec Podlaski, Konstantynów, Zalesie, ostatnio i Warszawa. Najważniejsze z zawodów w których brał udział to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Federacji WUAP w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Trenuje około 6 godz. tygodniowo a cykl treningów zmienia co 6 tygodni. Trenuje sam w domu na własnym sprzęcie a czasami w Łomazach i sporadycznie w Białej Podlaskiej. Wzorem Tomka jest Rafał Zawadzki którego widział na zawodach w Zalesiu i Warszawie.

W odpowiedzi co czuje podczas podnoszenia ciężaru - nie myślę o wyniku wszystko wyjdzie w trakcie zawodów. Dodaję kolejne kilogramy na sztangę i w rezultacie wynik się pojawi. Tomek chciałby się rozwijać i mieć profesjonalny sprzęt którego ze względu na brak środków finansowych mu brakuje. Treningi i wyjazdy indywidualnie są bardzo ciężkie. Młody chłopak ze Studzianki reprezentuje nie tylko swoją miejscowość, ale i region na zawodach. Warto wspierać i pomagać rozwijać takie talenty.   Być może dzięki tej publikacji znajdą się ludzie dobrej woli którzy wspomogą w jakikolwiek sposób Tomka w jego pasji. Chłopak ma motywację i chęć do ćwiczeń. Udowadnia, że można mieć swoje zainteresowania, rozwijać je i to mu przynosi satysfakcję. Najważniejsza jest systematyczność jak dodaje na zakończenie mój rozmówca. Dieta wysokobiałkowa też odgrywa ważną rolę w ćwiczeniach. Tomek chciałby aby było organizowanych więcej zawodów u nas w regionie. Marzą mu się zawody w wyciskaniu sztangi w rodzinnej Studziance.  Fajnie by było wziąć udział nawet w zawodach typu Strong Man aby pokazać się innym i rywalizować na oczach mieszkańców rodzinnej miejscowości. Jest to do spełnienia jeszcze w tym roku i miejmy nadzieję, że na lipcowym Stron MEN Studzianka Tomasz pokaże się jak z najlepszej strony wszak zawody będą w Studziance.

Sukcesy Tomka można wyliczać i wyliczać. W  zaledwie w ciągu 3  miesięcy 2011 roku osiągnął fantastyczne wyniki.

I m-ce w kategorii do 20 lat w XIII Integracyjnym Turnieju Siłowym w Janowie Podlaskim 16.04.2011

II m-ce w kat. Do 75 kg z wynikiem 135 kg w XIII Integracyjnym Turnieju Siłowym w Janowie Podlaskim 16.04.2011

I m-ce w kat. Do 80 kg chłopców z wynikiem 140 kg w zawodach w Białej Podlaskiej 15.04.2011

IV m-ce z wynikiem 130 kg w II Mistrzostwach SFD.PL i SDW w Wyciskaniu sztangi leżąc 14.05.2011

III m-ce w kat do 75 kg z wynikiem 120 kg w II Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyciskaniu Sztangi Leżąc w Zalesiu 10.04.2011

II miejsce w kat. Do 77 kg z wynikiem 135 kg w VIII Turnieju Siłowym w Konstantynowie 26.03.2011

 

Powodzenia Tomku w rozwoju i dalszej karierze abyś się dalej spełniał i realizował. Ważne jest jak robi się to co się lubi.