WIADOMOŚCI

   STOWARZYSZENIE

    PARTNERSTWA I WSPÓŁPRACA

 ZNANI ze STUDZIANKI

  ZABYTKI

          
CZYTELNIA             

   ZAPOWIEDZI

 


 

Szalony i sportowy Dzień Dziecka w Studziance

 

W dniach 1-2 czerwca 2013 roku w Studziance odbył się Dzień Dziecka. W zorganizowanych przez Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Studzianka zajęciach sportowo rekreacyjnych mimo kaprysów pogody uczestniczyło blisko 40 osób. Oprócz dzieci ze Studzianki były też pociechy z Łomaz i Tucznej. Pierwszego dnia odbyły się gry sportowe. Z kolei drugiego dnia na najmłodszych czekała trampolina obsługiwana przez Mirasa na której można było skakać do woli. Odbył się turniej w warcaby, który sędziował Wiesław Węda. W kategorii szkoła podstawowa wygrała Paulina Szenejko pokonując w finale Damiana Zająca. Trzecie miejsce zajął Mateusz Tokarski. W kategorii gimnazjum zwyciężył Daniel Kaliowski przed Danielem Fuksem i Mateuszem Olichwirowiczem. Kategorię ponadgimnazjalną wygrał Łukasz Lewczuk.  W  rzucie piłką do kosza najlepsza w grupie szkolnej była Martyna Rozwadowska przez Karoliną Kalinowską i Damianem Zającem. W kategorii gimnazjum do kosza najcelniej trafiał Mateusz Olichwirowicz przed Danielem Kalinowskim i Pawłem Zającem.

Ciekawą rywalizację stoczyli zawodnicy w małym turnieju łuczniczym. Wśród młodzików do lat 12 niespodziewanie wygrał najmłodszy uczestnik Mikołaj Wysocki, który uzyskał 18 punktów. Jest to jego duży sukces zwłaszcza, że dopiero uczy się strzelać i miał za sobą tylko jeden trening. Drugie miejsce zajęła Sandra Fuks z wynikiem 16 punktów
a trzecie Martyna Rozwadowska 11 punktów.  W kategorii open wygrał Mateusz Olichwirowicz przed Karolem Lewczukiem i Łukaszem Lewczukiem

Najszybszą konkurencją był tor przeszkód z slalomem piłką na czas. W kategorii dziewcząt najlepsza była Weronika Lewczuk przed Martyną Rozwadowską i Pauliną Szenejko. Wśród chłopców wygrał Daniel Fuks przed Damianem Zającem i Mateuszem Olichwirowiczem.  

Z kolei w konkurencji strzał piłką do bramki zawodnicy mieli dwie próby aby trafić do małej bramki metr na pół metra z odległości 10 metrów. W eliminacjach należało trafić przynajmniej raz na dwie próby aby przejść dalej. Do drugiej rundy w kategorii szkoła podstawowa awansowała najlepsza ósemka. W drugiej rundzie  należało już tylko trafiać aby awansować do finału. Kto nie trafił w pierwszej próbie odpadał na tym etapie rywalizacji.
W finale  wygrała po dogrywce Weronika Lewczuk przed Mateuszem Tokarskim. W kategorii gimnazjum w walce o pierwsze miejsce spotkali się Daniel Fuks z Pawłem Zającem. Triumfował Daniel który zaliczył ani razu nie spudłował w całych zawodach. 
W kategorii ponadgimnazjalnej aż po dziewięciu dogrywkach wygrał ostatecznie Karol Lewczuk.

Odbył sie także mecz piłki nożnej dzieci kontra pełnoletni. W spotkaniu udział wzięło sześciu zawodników ze strony pełnoletnich i duża, duża liczba dzieci. Mecz toczył się początkowo w wyrównanej walce. Pierwszą bramkę zdobył Tomasz Malewicz dla pełnoletnich. Na dwa zero podwyższył Łukasz Lewczuk. Wtedy dzieci zmobilizowały się
 i strzeliły bramkę kontaktową. Walka o piłkę toczyła się na każdym metrze boiska. Był to radosny football, czyli wszyscy do jednej piłki. Po zagraniu ręką rzut karny wykonywały dzieci. Najmniejszy na boisku Mikołaj Wysocki zaskoczył bramkarza Wiesława Wędę i ku radości dzieci wyrównał stan rywalizacji na 2-2. Trzecią bramkę dla pełnoletnich zdobył Łukasz Lewczuk. Ambitnie grające dzieciaki wyrównały za sprawą Michała Szenejko. Od tej pory atakowały bramkę Wiesława Wędy który był w opałach. Jednak spokój
i opanowanie golkipera pełnoletnich uratowało ich przed stratą kolejnych bramek. Wynik remisowy utrzymywał się długo, ponieważ zacięta gra toczyła się w środku boiska. Żadna z drużyn nie mogła zdobyć przewagi. Pełnoletni przycisnęli w końce. Dzieci zamurowały bramkę i wybijały piłkę nie dając sobie strzelić gola. W ostatniej akcji  meczu pełnoletni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę zdobywając czwartą bramkę i wygrywając 4-3. Mecz miał charakter zabawy i rekreacji jednak dzieci już zapowiedziały srogi rewanż. Dla nas pełnoletnich to było wyzwanie.

Na podsumowanie rozdano nagrody i wyróżnienia dla najlepszych w grach i rywalizacjach sportowych oraz wybrano najaktywniejszego uczestnika zmagań sportowych z okazji Dnia Dziecka,  a został nim Mikołaj Wysocki. Podczas sportowych zmagań uczestnicy korzystali z przygotowanych smakołyków i słodyczy oraz gasili pragnienie wodą mineralną z sokiem. Na koniec wszyscy wzięli udział w poczęstunku z grilla przygotowanym przez Angelikę Kukawską i Joannę Brodacką.  Po posiłku niektórym było jeszcze mało i nadal biegali za piłką.  Wydawać by się mogło, że w dobie Internetu i telefonów komórkowych zainteresowanie nie będzie zbyt duże. Jednak aktywne dwa dni wymęczyły organizatorów a dopiero rozruszały dzieci które są chętne do dalszych zmagań sportowych. Zatem zapraszamy na łucznicze czwartki o 17:00 pod świetlice w Studziance aby doskonalić technik strzelania z łuku.

Dzień Dziecka odbył się w ramach realizacji zadania „Aktywni w Studziance” współfinansowanego ze środków Urzędu Gminy Łomazy. Wszystkim którzy zaangażowali się w organizację i przygotowania serdecznie dziękujemy.

 

Tekst: Łukasz Węda

 


Zamieszczone tekst jest mojego autorstwa i chroniony jest zgodnie z ustawą o prawie autorskim z 4 lutego 1994. Rdz. 2 art. 8.2. Dz. U. 2000 r. Nr 80 poz. 904  z póź. zm. Wszelkie przetwarzanie lub wykorzystywanie zdjęć i opisu bez zgody autora jest Z A B R O N I O N E !